TBMM KARARLARI  
Resmi Gazete: 08.12.2000 Cuma Sayı : 24254 (Asıl) Düstur Tertip:5 Cilt: Sayfa:
 TBMM KARARLARI

Türkiye Büyük Millet Meclisi Komisyonları Üyeliklerine Yapılan Seçime Dair Karar

Karar Tarihi : 28/11/2000
Karar No      : 708

 
            Türkiye Büyük Millet Meclisi Komisyonları üyeliklerine, Genel Kurulun 7/11/2000, 8/11/2000, 14/11/2000, 21/11/2000, 23/11/2000 ve 28/11/2000 tarihli 12, 13, 15, 18, 20 ve 21 inci Birleşimlerinde yapılan seçimler sonucunda, ilişik listede adları ve seçim bölgeleri yazılı milletvekilleri seçilmişlerdir.
  
ANAYASA KOMİSYONU (25)

    Başkan              Turhan TAYAN                  (Bursa)          (ANA.P.)
    Başkanvekili        Namık Kemal ATAHAN            (Hatay)          (D.S.P.)
    Sözcü               Mehmet NACAR                  (Kilis)          (M.H.P.)
    Katip               Eyyüp Cenap GÜLPINAR          (Şanlıurfa)      (ANA.P.)
  

D.S.P. (6)

    H. Tayfun İÇLİ                                    (Ankara)
    Edip ÖZGENÇ                                       (İçel)
    Osman KILIÇ                                       (İstanbul)
    Necdet SARUHAN                                    (İstanbul)
    Rahmi SEZGİN                                      (İzmir)
  

M.H.P. (6)
    Şaban KARDEŞ                                      (Bayburt)
    Cahit TEKELİOĞLU                                  (İçel)
    Mustafa VERKAYA                                   (İstanbul)
    İsmail ÇEVİK                                      (Nevşehir)
    Mehmet KUNDAKÇI                                   (Osmaniye)
  
F.P. (5)
    Cemil ÇİÇEK                                       (Ankara)
    İsmail ALPTEKİN                                   (Bolu)
    Nevzat YALÇINTAŞ                                  (İstanbul)
    Mustafa KAMALAK                                   (Kahramanmaraş)
    Şeref MALKOÇ                                      (Trabzon)
  
ANA.P. (4)
    Cavit KAVAK                                       (İstanbul)
    Işın ÇELEBİ                                       (İzmir)
    
D.Y.P. (4)
    Ahmet İYİMAYA                                     (Amasya)
    Salih ÇELEN                                       (Antalya)
    Ayvaz GÖKDEMİR                                    (Erzurum)
    Ali Naci TUNCER                                   (Trabzon)
  
ADALET KOMİSYONU (25)
    Başkan              Emin KARAA                    (Kütahya)        (D.S.P.)
    Başkanvekili        Sühan ÖZKAN                   (İstanbul)       (ANA.P.)
    Sözcü               Salih ERBEYİN                 (Denizli)        (M.H.P.)
    Katip               Yekta AÇIKGÖZ                 (Samsun)         (D.S.P.)
  
D.S.P. (6)
    Ali GÜNAY                                         (Hatay)
    Erol AL                                           (İstanbul)
    İsmail AYDINLI                                    (İstanbul)
    Mustafa DÜZ                                       (İstanbul)
  
M.H.P. (6)
    Müjdat KAYAYERLİ                                  (Afyon)
    Mehmet GÜL                                        (İstanbul)
    Mehmet PAK                                        (İstanbul)
    Edip ÖZBAŞ                                        (Kahramanmaraş)
    Orhan BIÇAKÇIOĞLU                                 (Trabzon)
  
F.P. (5)
    Ramazan TOPRAK                                    (Aksaray)
    Fahrettin KUKARACI                                (Erzurum)
    Ayşe Nazlı ILICAK                                 (İstanbul)
    Mehmet Ali ŞAHİN                                  (İstanbul)
    Fethullah ERBAŞ                                   (Van)
  
ANA.P. (4)
    Işılay SAYGIN                                     (İzmir)
    Cemal ÖZBİLEN                                     (Kırklareli)
    Yaşar TOPÇU                                       (Sinop)
  
D.Y.P. (4)
    Mehmet GÖZLÜKAYA                                  (Denizli)
    Sevgi ESEN                                        (Kayseri)
    Erdoğan SEZGİN                                    (Samsun)
    Mehmet Fevzi ŞIHANLIOĞLU                          (Şanlıurfa)
  
MİLLİ SAVUNMA KOMİSYONU (25)
    Başkan              Hasan GÜLAY                   (Manisa)  (D.S.P.)
    Başkanvekili        Vedat ÇINAROĞLU               (Samsun)  (M.H.P.)
    Sözcü               Şükrü YÜRÜR                   (Ordu)    (ANA.P.)
    Katip               Mustafa Kemal TUĞMANER        (Mardin)  (D.S.P.)
  
D.S.P. (6)
    Oğuz AYGÜN                                        (Ankara)
    Ergün BAYRAK                                      (Artvin)
    Nazire KARAKUŞ                                    (İstanbul)
    Ömer ÜSTÜNKOL                                     (Zonguldak)
  
M.H.P. (6)
    Mehmet Metanet ÇULHAOĞLU                          (Adana)
    Vahit KAYIRICI                                    (Çorum)
    Hidayet KILINÇ                                    (İçel)
    Namık Hakan DURHAN                                (Malatya)
    Mustafa ENÖZ                                      (Manisa)
  
F.P. (5)
    Rıza ULUCAK                                       (Ankara)
    Mukadder BAŞEĞMEZ                                 (İstanbul)
    Bahri ZENGİN                                      (İstanbul)
    Sabahattin YILDIZ                                 (Muş)
    M. Ergün DAĞCIOĞLU                                (Tokat)
  
ANA.P. (4)
    Mehmet Ali BİLİCİ                                 (Adana)
    Yılmaz KARAKOYUNLU                                (İstanbul)
    Ekrem PAKDEMİRLİ                                  (Manisa)
  
D.Y.P. (4)
    Meral AKŞENER                                     (Kocaeli)
    Mehmet GÖLHAN                                     (Konya)
    Mehmet Said DEĞER                                 (Şırnak)
    Fetullah GÜLTEPE                                  (Van)
  
İÇİŞLERİ KOMİSYONU (25)
    Başkan              Mehmet PAK                    (İstanbul)  (M.H.P.)
    Başkanvekili        Musa ÖZTÜRK                   (Adana)     (ANA.P.)
    Sözcü               Hasan Fehmi KONYALI           (Ordu)      (D.S.P.)
    Katip               Hasan Hüseyin BALAK           (Tokat)     (M.H.P.)
  
D.S.P. (6)
    Tamer KANBER                                      (Balıkesir)
    Hasan AKGÜN                                       (Giresun)
    Kemal VATAN                                       (İzmir)
    M. Cihan YAZAR                                    (Manisa)
    Zeki EKER                                         (Muş)
  
M.H.P. (6)
    Hasari GÜLER                                      (Adıyaman)
    Cezmi POLAT                                       (Erzurum)
    Mustafa ZORLU                                     (Isparta)
    Yalçın KAYA                                       (İçel)
  
F.P. (5)
    Eyyüp SANAY                                       (Ankara)
    Hüsamettin KORKUTATA                              (Bingöl)
    Abdülkadir AKSU                                   (İstanbul)
    Ali OĞUZ                                          (İstanbul)
    Ali SEZAL                                         (Kahramanmaraş)
  
ANA.P. (4)
    Halil İbrahim ÖZSOY                               (Afyon)
    Sebğatullah SEYDAOĞLU                             (Diyarbakır)
    Rifat SERDAROĞLU                                  (İzmir)
  
D.Y.P. (4)
    Kemal ÇELİK                                       (Antalya)
    Necmi HOŞVER                                      (Bolu)
    Hayri KOZAKÇIOĞLU                                 (İstanbul)
    Mustafa EREN                                      (Karabük)
  
DIŞİŞLERİ KOMİSYONU (25)
    Başkan              Kamran İNAN                    (Van)            (ANA.P.)
    Başkanvekili        B. Suat ÇAĞLAYAN              (İzmir)          (D.S.P.)
    Sözcü               Mehmet KAYA                   (Kahramanmaraş)  (M.H.P.)
    Katip               Bülent AKARCALI               (İstanbul)       (ANA.P.)
  
D.S.P. (6)
    Hikmet ULUĞBAY                                    (Ankara)
    Zafer GÜLER                                       (İstanbul)
    Ahmet ZAMANTILI                                   (Tekirdağ)
    Hasan ÖZGÖBEK                                     (Uşak)
    Mehmet Yaşar ÜNAL                                 (Uşak)
  
M.H.P. (6)
    Şevket Bülent YAHNİCİ                             (Ankara)
    Nesrin ÜNAL                                       (Antalya)
    Süleyman Servet SAZAK                             (Eskişehir)
    Basri COŞKUN                                      (Malatya)
    Birol BÜYÜKÖZTÜRK                                 (Osmaniye)
  
F.P. (5)
    İrfan GÜNDÜZ                                      (İstanbul)
    Hüseyin KANSU                                     (İstanbul)
    Osman YUMAKOĞULLARI                               (İstanbul)
    Abdullah GÜL                                      (Kayseri)
    Abdüllatif ŞENER                                  (Sivas)
  
ANA.P. (4)
    Agah Oktay GÜNER                                  (Balıkesir)
    Mehmet Ali İRTEMÇELİK                             (İstanbul)
  
D.Y.P. (4)
    Teoman ÖZALP                                      (Bursa)
    Ayfer YILMAZ                                      (İçel)
    Cevdet AKÇALI                                     (Kütahya)
    Mehmet Necati ÇETİNKAYA                           (Manisa)
  
MİLLİ EĞİTİM, KÜLTÜR, GENÇLİK VE SPOR KOMİSYONU (25)
    Başkan              Abdurrahman KÜÇÜK             (Ankara)   (M.H.P.)
    Başkanvekili        Halil ÇALIK                   (Kocaeli)  (D.S.P.)
    Sözcü               Ahmet KABİL                   (Rize)     (ANA.P.)
    Katip               Mücahit HİMOĞLU               (Erzurum)  (M.H.P.)
  
D.S.P. (6)
    Ayşe GÜROCAK                                      (Ankara)
    Hasan ERÇELEBİ                                    (Denizli)
    Bahri SİPAHİ                                      (İstanbul)
    Güler ASLAN                                       (İzmir)
    Saffet BAŞARAN                                    (İzmir)
  
M.H.P. (6)
    İbrahim Halil ORAL                                (Bitlis)
    Bozkurt Yaşar ÖZTÜRK                              (İstanbul)
    İlhami YILMAZ                                     (Karabük)
    Seydi KARAKUŞ                                     (Kütahya)
  
F.P. (5)
    Mahmut GÖKSU                                      (Adıyaman)
    Akif GÜLLE                                        (Amasya)
    Lütfi DOĞAN                                       (Gümüşhane)
    Avni DOĞAN                                        (Kahramanmaraş)
    Musa UZUNKAYA                                     (Samsun)
  
ANA.P. (4)
    Abdülbaki ERDOĞMUŞ                                (Diyarbakır)
    Ahad ANDİCAN                                      (İstanbul)
    Ömer ERTAŞ                                        (Mardin)
  
D.Y.P. (4)
    Yahya ÇEVİK                                       (Bitlis)
    Ayvaz GÖKDEMİR                                    (Erzurum)
    Mehmet SAĞLAM                                     (Kahramanmaraş)
    Takiddin YARAYAN                                  (Siirt)
  
BAYINDIRLIK, İMAR, ULAŞTIRMA VE TURİZM KOMİSYONU (25)
    Başkan              Mustafa GÜL                   (Elazığ)   (M.H.P.)
    Başkanvekili        Sefer KOÇAK                   (Ordu)     (ANA.P.)
    Sözcü               Ahmet Sancar SAYIN            (Antalya)  (D.S.P.)
    Katip               Yusuf KIRKPINAR               (İzmir)    (M.H.P.)
  
D.S.P. (6)
    Mustafa VURAL                                     (Antalya)
    Fadlı AĞAOĞLU                                     (İstanbul)
    Hüseyin MERT                                      (İstanbul)
    Mehmet ÇÜMEN                                      (İzmir)
    M. Turhan İMAMOĞLU                                (Kocaeli)
  
M.H.P. (6)
    Nidai SEVEN                                       (Ağrı)
    Mustafa YAMAN                                     (Giresun)
    Osman Fevzi ZİHNİOĞLU                             (Sakarya)
    Ahmet Erol ERSOY                                  (Yozgat)
  
F.P. (5)
    Mehmet Fuat FIRAT                                 (İstanbul)
    Kemal ALBAYRAK                                    (Kırıkkale)
    Osman PEPE                                        (Kocaeli)
    Yaşar CANBAY                                      (Malatya)
    ..........                                        ..........
  
ANA.P. (4)
    Celal ESİN                                        (Ağrı)
    Sefer EKŞİ                                        (Kocaeli)
    Mehmet GÜNEŞ                                      (Şanlıurfa)
  
D.Y.P. (4)
    Mustafa ÖRS                                       (Burdur)
    Nevfel ŞAHİN                                      (Çanakkale)
    Veysi ŞAHİN                                       (Mardin)
    Mümtaz YAVUZ                                      (Muş)
  
ÇEVRE KOMİSYONU (25)
    Başkan              Ediz HUN                      (İstanbul)  (ANA.P.)
    Başkanvekili        Sedat ÇEVİK                   (Ankara)    (M.H.P.)
    Sözcü               Esvet ÖZDOĞU                  (Ankara)    (D.S.P.)
    Katip               Burhan İSEN                   (Batman)    (ANA.P.)
  
D.S.P. (6)
    Ali ARABACI                                       (Bursa)
    Nural KARAGÖZ                                     (Kırklareli)
    Nazif TOPALOĞLU                                   (Muğla)
    Fikret UZUNHASAN                                  (Muğla)
    Hasan SUNA                                        (Yalova)
   
M.H.P. (6)
    Recai YILDIRIM                                    (Adana)
    Abdülkadir AKCAN                                  (Afyon)
    Hamdi BAKTIR                                      (Kayseri)
    Mustafa Sait GÖNEN                                (Konya)
    Mehmet CEYLAN                                     (Sivas)
  
F.P. (5)
    Ahmet SÜNNETÇİOĞLU                                (Bursa)
    Nurettin AKTAŞ                                    (Gaziantep)
    Mustafa BAŞ                                       (İstanbul)
    Özkan ÖKSÜZ                                       (Konya)
    İlyas ARSLAN                                      (Yozgat)
  
ANA.P. (4)
    Hakkı Oğuz AYKUT                                  (Hatay)
    Hasan ÖZYER                                       (Muğla)
  
D.Y.P. (4)
    Musa KONYAR                                       (Ağrı)
    Nurettin ATİK                                     (Diyarbakır)
    Hakkı TÖRE                                        (Hakkari)
    Takiddin YARAYAN                                  (Siirt)
  
SAĞLIK, AİLE, ÇALIŞMA VE SOSYAL İŞLER KOMİSYONU (25)
    Başkan              Ertuğrul KUMCUOĞLU            (Aydın)    (D.S.P.)
    Başkanvekili        Hasan Basri ÜSTÜNBAŞ          (Kayseri)  (M.H.P.)
    Sözcü               Ali Kemal BAŞARAN             (Trabzon)  (ANA.P.)
    Katip               Sebahat VARDAR                (Bilecik)  (D.S.P.)
  
D.S.P. (6)
    Mustafa KARSLIOĞLU                                (Bolu)
    Ali Ahmet ERTÜRK                                  (Edirne)
    Perihan YILMAZ                                    (İstanbul)
    Erol KARAN                                        (Karabük)
  
M.H.P. (6)
    Ersoy ÖZCAN                                       (Bolu)
    Orhan ŞEN                                         (Bursa)
    Mükremin TAŞKIN                                   (Nevşehir)
    Reşat DOĞRU                                       (Tokat)
    Mesut TÜRKER                                      (Yozgat)
  
F.P. (5)
    Mehmet Zeki OKUDAN                                (Antalya)
    Mahfuz GÜLER                                      (Bingöl)
    Sacit GÜNBEY                                      (Diyarbakır)
    Turhan ALÇELİK                                    (Giresun)
    Ahmet DEMİRCAN                                    (Samsun)
  
ANA.P. (4)
    Nurettin DİLEK                                    (Diyarbakır)
    Emre KOCAOĞLU                                     (İstanbul)
    İlhan AKÜZÜM                                      (Kars)
  
D.Y.P. (4)
    İbrahim KONUKOĞLU                                 (Gaziantep)
    İsmail KARAKUYU                                   (Kütahya)
    Doğan BARAN                                       (Niğde)
    Mehmet Said DEĞER                                 (Şırnak)
  
TARIM, ORMAN VE KÖYİŞLERİ KOMİSYONU (25)
    Başkan              Mahmut ERDİR                  (Eskişehir)  (D.S.P.)
    Başkanvekili        Nail ÇELEBİ                   (Trabzon)    (M.H.P.)
    Sözcü               Evren BULUT                   (Edirne)     (ANA.P.)
    Katip               Numan GÜLTEKİN                (Balıkesir)  (D.S.P.)
  
D.S.P. (6)
    İsmet VURSAVUŞ                                    (Adana)
    Mustafa İLİMEN                                    (Edirne)
    Necati ALBAY                                      (Eskişehir)
    Yücel ERDENER                                     (İstanbul)
  
M.H.P. (6)
    Adnan Fatin ÖZDEMİR                               (Adana)
    Ali UZUNIRMAK                                     (Aydın)
    Ali KESKİN                                        (Denizli)
    Mihrali AKSU                                      (Erzincan)
    Ali ÖZDEMİR                                       (Gaziantep)
  
F.P. (5)
    Latif ÖZTEK                                       (Elazığ)
    Ahmet Nurettin AYDIN                              (Siirt)
    Musa DEMİRCİ                                      (Sivas)
    Ahmet KARAVAR                                     (Şanlıurfa)
    Maliki Ejder ARVAS                                (Van)
  
ANA.P. (4)
    Nurettin DİLEK                                    (Diyarbakır)
    Mecit PİRUZBEYOĞLU                                (Hakkari)
    Ali GÜNER                                         (Iğdır)
   
D.Y.P. (4)
    Mehmet Halit DAĞLI                                (Adana)
    Mahmut Nedim BİLGİÇ                               (Adıyaman)
    Mehmet BAYSARI                                    (Antalya)
    Zeki ERTUGAY                                      (Erzurum)
  
SANAYİ, TİCARET, ENERJİ, TABİİ KAYNAKLAR, BİLGİ VE TEKNOLOJİ KOMİSYONU (25)
    Başkan              Hasan KAYA                    (Konya)    (M.H.P.)
    Başkanvekili        Miraç AKDOĞAN                 (Malatya)  (ANA.P.)
    Sözcü               Fahrettin GÜLENER             (Bursa)    (D.S.P.)
    Katip               Ali SERDENGEÇTİ               (Manisa)   (M.H.P.)
  
D.S.P. (6)
    Halit DİKMEN                                      (Aydın)
    Abdülsamet TURGUT                                 (Diyarbakır)
    Akif SERİN                                        (İçel)
    Ahmet ARKAN                                       (Kocaeli)
    Eyüp DOĞANLAR                                     (Niğde)
  
M.H.P. (6)
    Aydın GÖKMEN                                      (Balıkesir)
    Mustafa HAYKIR                                    (Kırşehir)
    Cumali DURMUŞ                                     (Kocaeli)
    Mükerrem LEVENT                                   (Niğde)
  
F.P. (5)
    Suat PAMUKÇU                                      (Bayburt)
    Ali COŞKUN                                        (İstanbul)
    Remzi ÇETİN                                       (Konya)
    Teoman Rıza GÜNERİ                                (Konya)
    Şükrü ÜNAL                                        (Osmaniye)
  
ANA.P. (4)
    Mahmut BOZKURT                                    (Adıyaman)
    Cengiz ALTINKAYA                                  (Aydın)
    Kenan SÖNMEZ                                      (Bursa)
  
D.Y.P. (4)
    Mustafa Cihan PAÇACI                              (Ankara)
    Saffet KAYA                                       (Ardahan)
    İlhan AYTEKİN                                     (Balıkesir)
    İlyas YILMAZYILDIZ                                (Balıkesir)
  
TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ HESAPLARINI İNCELEME KOMİSYONU (13)
    Başkan              Nazif OKUMUŞ                  (İstanbul)  (M.H.P.)
    Başkanvekili        Ataullah HAMİDİ               (Batman)    (ANA.P.)
    Sözcü               Burhan BIÇAKÇIOĞLU            (İzmir)     (D.S.P.)
    Katip               Melek Denli KARACA            (Çorum)     (M.H.P.)
    Denetçi             Çetin BİLGİR                  (Kars)      (D.S.P.)
  
D.S.P. (3)
    Fikret TECER                                      (Kırşehir)
  
M.H.P. (3)
    Sadık YAKUT                                       (Kayseri)
  
F.P. (3)
    Tevhit KARAKAYA                                   (Erzincan)
    Lütfü ESENGÜN                                     (Erzurum)
    Veysel CANDAN                                     (Konya)
  
ANA.P. (2)
    Mahmut BOZKURT                                    (Adıyaman)
  
D.Y.P. (2)
    Faris ÖZDEMİR                                     (Batman)
    Yıldırım ULUPINAR                                 (İzmir)
  
DİLEKÇE KOMİSYONU (13)
    Başkan              Faruk DEMİR                   (Ardahan)   (D.S.P.)
    Başkanvekili        Ali HALAMAN                   (Adana)     (M.H.P.)
    Sözcü               Ersin TARANOĞLU               (Sakarya)   (ANA.P.)
    Katip               Süleyman YAĞIZ                (İstanbul)  (D.S.P.)
  
D.S.P. (3)
    Gönül Saray ALPHAN                                (Amasya)
  
M.H.P. (3)
    İrfan KELEŞ                                       (Çankırı)
    Nevzat TANER                                      (Kahramanmaraş)
  
F.P. (3)
    Oya AKGÖNENÇ MUĞİSUDDİN                           (Ankara)
    Faruk ÇELİK                                       (Bursa)
    Yasin HATİBOĞLU                                   (Çorum)
  
ANA.P. (2)
    Şadan TUZCU                                       (İstanbul)
  
D.Y.P. (2)
    Metin KOCABAŞ                                     (Kahramanmaraş)
    İbrahim YAZICI                                    (Muğla)
  
PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU (40)
    Başkan              Metin ŞAHİN                   (Antalya)    (D.S.P.)
    Başkanvekili        Hayrettin ÖZDEMİR             (Ankara)     (M.H.P.)
    Sözcü               Nihat GÖKBULUT                (Kırıkkale)  (ANA.P.)
    Katip               Cafer Tufan YAZICIOĞLU        (Bartın)     (D.S.P.)
  
D.S.P. (10)
    Gaffar YAKIN                                      (Afyon)
    M. Zeki SEZER                                     (Ankara)
    M. Güven KARAHAN                                  (Balıkesir)
    Hayati KORKMAZ                                    (Bursa)
    Masum TÜRKER                                      (İstanbul)
    Necdet TEKİN                                      (Kırklareli)
    Ş. Ramis SAVAŞ                                    (Sakarya)
    Bekir GÜNDOĞAN                                    (Tunceli)
  
M.H.P. (9)
    Hüseyin ARABACI                                   (Bilecik)
    Hakkı DURAN                                       (Çankırı)
    Hasan ÇALIŞ                                       (Karaman)
    Arslan AYDAR                                      (Kars)
    Mehmet SERDAROĞLU                                 (Kastamonu)
    Kemal KÖSE                                        (Kocaeli)
    Metin ERGUN                                       (Muğla)
    Lütfi CEYLAN                                      (Tokat)
  
F.P. (8)
    Dengir Mir Mehmet FIRAT                           (Adıyaman)
    Sait AÇBA                                         (Afyon)
    Zeki ERGEZEN                                      (Bitlis)
    Hüseyin KARAGÖZ                                   (Çankırı)
    Aslan POLAT                                       (Erzurum)
    Metin KALKAN                                      (Hatay)
    Ahmet DERİN                                       (Kütahya)
    Cevat AYHAN                                       (Sakarya)
  
ANA.P. (6)
    Cengiz AYDOĞAN                                    (Antalya)
    Ali ER                                            (İçel)
    Nesrin NAS                                        (İstanbul)
    Süleyman ÇELEBİ                                   (Mardin)
    Mehmet ÇAKAR                                      (Samsun)
  
D.Y.P. (6)
    Necati YÖNDAR                                     (Bingöl)
    Oğuz TEZMEN                                       (Bursa)
    Mehmet Sadri YILDIRIM                             (Eskişehir)
    Mehmet DÖNEN                                      (Hatay)
    Celal ADAN                                        (İstanbul)
    Kemal KABATAŞ                                     (Samsun)
  
BAĞIMSIZ (1)
    Evliya PARLAK                                     (Hakkari)
  
KAMU İKTİSADİ TEŞEBBÜSLERİ KOMİSYONU (35)
    Başkan              Birkan ERDAL                  (Ankara)    (ANA.P.)
    Başkanvekili        Erdoğan TOPRAK                (İstanbul)  (D.S.P.)
    Sözcü               Armağan YILMAZ                (Uşak)      (M.H.P.)
    Katip               Erkan KEMALOĞLU               (Muş)       (ANA.P.)
  
D.S.P. (9)
    İbrahim Yavuz BİLDİK                              (Adana)
    Arif SEZER                                        (Adana)
    Ahmet GÜZEL                                       (İstanbul)
    Sulhiye SERBEST                                   (İstanbul)
    Salih DAYIOĞLU                                    (İzmir)
    Hasan METİN                                       (İzmir)
    M. Hadi DİLEKÇİ                                   (Kastamonu)
    Tahsin Boray BAYCIK                               (Zonguldak)
  
M.H.P. (8)
    Bekir ONGUN                                       (Aydın)
    Süleyman COŞKUNER                                 (Burdur)
    Bedri YAŞAR                                       (Gümüşhane)
    Osman Gazi AKSOY                                  (Isparta)
    Ali GEBEŞ                                         (Konya)
    Cemal ENGİNYURT                                   (Ordu)
    Ayhan ÇEVİK                                       (Van)
  
F.P. (7)
    Ali GÖREN                                         (Adana)
    M. Zeki ÇELİK                                     (Ankara)
    İsmail ÖZGÜN                                      (Balıkesir)
    Alaattin Sever AYDIN                              (Batman)
    Mustafa GEÇER                                     (Hatay)
    Lütfi YALMAN                                      (Konya)
    Mustafa Niyazi YANMAZ                             (Şanlıurfa)
  
ANA.P. (6)
    Kenan SÖNMEZ                                      (Bursa)
    Aydın AYAYDIN                                     (İstanbul)
    Şamil AYRIM                                       (İstanbul)
    Ahmet KABİL                                       (Rize)
  
D.Y.P. (5)
    Murat AKIN                                        (Aksaray)
    Rasim ZAİMOĞLU                                    (Giresun)
    Ramazan GÜL                                       (Isparta)
    Mehmet YALÇINKAYA                                 (Şanlıurfa)
    Ali Naci TUNCER                                   (Trabzon)
  
İNSAN HAKLARINI İNCELEME KOMİSYONU (25)
    Başkan              Hüseyin AKGÜL                 (Manisa)    (M.H.P.)
    Başkanvekili        Emre KOCAOĞLU                 (İstanbul)  (ANA.P.)
    Başkanvekili        Hasan MACİT                   (Burdur)    (D.S.P.)
    Sözcü               Kadir BOZKURT                 (Sinop)     (D.Y.P.)
    Katip               ..........                    ..........   ..........
  
D.S.P. (6)
    Sema PİŞKİNSÜT                                    (Aydın)
    Orhan OCAK                                        (Bursa)
    Mehmet ÖZCAN                                      (İzmir)
    Tunay DİKMEN                                      (Muğla)
    Şenel KAPICI                                      (Samsun)
  
M.H.P. (6)
    Mehmet ARSLAN                                     (Ankara)
    Osman MÜDERRİSOĞLU                                (Antalya)
    Ali KESKİN                                        (Denizli)
    Mehmet Nuri TARHAN                                (Hatay)
    Abbas BOZYEL                                      (Iğdır)
  
F.P. (5)
    Yakup BUDAK                                       (Adana)
    Ömer Vehbi HATİPOĞLU                              (Diyarbakır)
    Eyüp FATSA                                        (Ordu)
    Mehmet BEKAROĞLU                                  (Rize)
    Nezir AYDIN                                       (Sakarya)
  
ANA.P. (4)
    Seyyit Haşim HAŞİMİ                               (Diyarbakır)
    Rifat SERDAROĞLU                                  (İzmir)
    Miraç AKDOĞAN                                     (Malatya)

D.Y.P. (4)

    Mahmut Nedim BİLGİÇ                               (Adıyaman)
    Mehmet GÖZLÜKAYA                                  (Denizli)
    Kamer GENÇ                                        (Tunceli)