TBMM KARARLARI

  

Resmi Gazete: 20.12.2002 Cuma  Sayı: 24969 (Asıl) Düstur Tertip: 5 Cilt: Sayfa:

 TBMM KARARLARI


Türkiye Büyük Millet Meclisi Komisyonları Üyeliklerine Yapılan Seçime

Karar Tarihi : 10.12.2002
Karar No      : 749

 

Türkiye Büyük Millet Meclisi Komisyonları üyeliklerine. Genel Kurulun 3.12.2002 ve 10.12.2002 tarihli, 6 ve 7 nci Birleşimlerinde yapılan seçimler sonucunda, ilişik listede adları ve seçim bölgeleri yazılı milletvekilleri seçilmişlerdir.

 


ANAYASA KOMİSYONU (24)

Başkan               : Burhan KUZU                                 (İstanbul)                    (AK Parti)

Başkanvekili     : Atilla KOÇ                                       (Aydın)                        (AK Parti)

Sözcü                 : Mehmet Ali BULUT                      (Kahramanmaraş)     (AK Parti)

Kâtip                  : Ayhan Sefer ÜSTÜN                     (Sakarya)                    (AK Parti)

 

AK PARTİ (16)

Abdullah TORUN                                            Adana Milletvekili

Fehmi Hüsrev KUTLU                                   Adıyaman Milletvekili

İbrahim Hakkı AŞKAR                                  Afyon Milletvekili

Haluk İPEK                                                         Ankara Milletvekili

Mehmet Salih ERDOĞAN                             Denizli Milletvekili

Melin KAŞIKOĞLU                                        Düzce Milletvekili

Mustafa Nuri AKBULUT                               Erzurum Milletvekili

Nimet ÇUBUKÇU                                             İstanbul Milletvekili

Musa S1VACIOĞLU                                        Kastamonu Milletvekili

Süleyman SARIBAŞ                                        Malatya Milletvekili

Mehmet KURT                                                   Samsun Milletvekili

Ahmet ÇAĞLAYAN                                        Uşak Milletvekili

 

C.H.P (8)

Uğur AKSÖZ                                                      Adana Milletvekili

Halil ÜNLÜTEPE                                             Afyon Milletvekili

Oya ARASL1                                                       Ankara Milletvekili

Atilla EMEK                                                       Antalya Milletvekili

Tuncay ERCENK                                              Antalya Milletvekili

Yılmaz KAYA                                                    İzmir Milletvekili

Atilla KART                                                        Konya Milletvekili

İlyas Sezai ÖNDER                                          Samsun Milletvekili

 

ADALET KOMİSYONU (24)

Başkan         : Koksal TOPTAN                             (Zonguldak)                (AK Parti)

Başkanvekili  : Halil ÖZYOLCU                              (Ağrı)                            (AK Parti)

Sözcü                  : Ramazan CAN                                  (Kırıkkale)                  (AK Parti)

Kâtip                   : Hasan KARA                                     (Kilis)                           (AK Parti)

 

AK PARTİ (l6)

Orhan YILDIZ                                                    Artvin Milletvekili

Semiha ÖYÜŞ                                                    Aydın Milletvekili

Muzaffer KÜLCÜ                                              Çorum Milletvekili

Mahmul DURDU                                               Gaziantep Milletvekili

Sadullah ERGİN                                                 Hatay Milletvekili

Recep ÖZEL                                                       İsparta Milletvekili

Mehmet YILMAZCAN                                   Kahramanmaraş Milletvekili

Hakkı KÖYLÜ                                                    Kastamonu Milletvekili

Harun TÜFEKÇİ                                                Konya Milletvekili

Ömer KULAKSIZ                                             Sivas Milletvekili

Zeyid ASLAN                                                     Tokat Milletvekili

Bekir BOZDAĞ                                                  Yozgat Milletvekili

 

C.H.P(8)

Mehmet Ziya YEKGÖK                                  Adana Milletvekili

Feridun Fikret BALOĞLU                             Antalya Milletvekili

Feridun AYVAZOĞLU                                   Çorum Milletvekili

Esat CANAN                                                       Hakkari Milletvekili

Ahmet Güryüz KETENCİ                               İstanbul Milletvekili

Muharrem KILIÇ                                               Malatya Milletvekili

Orhan ERARSLAN                                           Niğde Milletvekili

Mehmet Nuri SAYGUN                                  Tekirdağ Milletvekili

 

MİLLİ SAVUNMA KOMİSYONU (24)

Başkan         : Ramazan TOPRAK                         (Aksaray)                     (AK Parti)

Başkanvekili  : Yüksel ÇAVUSOĞLU                   (Karaman)                   (AK Parti)

Sözcü                  : Ziyaettin YAĞC1                              (Adana)                        (AK Parti)

Kâtip                   : Mehmet Asım KULAK                  (Bartın)                         (AK Parti)

 

AK PARTİ (l6)

Mahmut KOÇAK                                               Afyon Milletvekili

Telat KARAPINAR                                          Ankara Milletvekili

Niyazi PAKYÜREK                                         Bursa Milletvekili

Osman Nuri FİLİZ                                             Denizli Milletvekili

Mehmet Fehmi UYANIK                                Diyarbakır Milletvekili

Fahri KESKİN                                                     Eskişehir Milletvekili

Cengiz KAPTANOĞLU                                  İstanbul Milletvekili

İnci Gülser ÖZDEMİR                                     İstanbul Milletvekili

Tevfik ENSARİ                                                  İzmir Milletvekili

Murat YILMAZER                                          Kırıkkale Milletvekili

Miraç AKDOĞAN                                           Malatya Milletvekili

Süleyman TURGUT                                       Manisa Milletvekili

 

C.H.P (8)

İsmail DEĞERLİ                                             Ankara Milletvekili

Ensar ÖĞÜT                                                     Ardahan Milletvekili

Sedat PEKEL                                                    Balıkesir Milletvekili

Mehmet KÜÇÜKAŞIK                                  Bursa Milletvekili

Muhsin KOÇYİĞİT                                        Diyarbakır Milletvekili

Mehmet Vedat YÜCESAN                            Eskişehir Milletvekili

Erdal KARADEMİR                                       İzmir Milletvekili

Erdoğan KAPLAN                                          Tekirdağ Milletvekili

 

İÇİŞLERİ KOMİSYONU (24)

Başkan               : Tevfik Ziyaeddin AKBULUT     (Tekirdağ)                  (AK Parti)

Başkanvekili     : Ali SEZAL                                       (Kahramanmaraş)     (AK Parti)

Sözcü                 : Ümmet KANDOĞAN                   (Denizli)                     (AK Parti)

Kâtip                  : Muharrem TOZÇÖKEN               (Eskişehir)                  (AK Parti)

 

AK PARTİ (l6)

Ali KÜÇÜKAYDIN                                       Adana Milletvekili

Reyhan BALAND1                                          Afyon Milletvekili

Şevket ORHAN                                                Bursa Milletvekili

Ali Yüksel KAVUŞTU                                  Çorum Milletvekili

Mehmet Sait ARMAĞAN                             İsparta Milletvekili

Nusrel BAYRAKTAR                                    İstanbul Milletvekili

Serpil YILDIZ                                                  İzmir Milletvekili

Sinan ÖZKAN                                                  Kastamonu Milletvekili

Selamı UZUN                                                   Sivas Milletvekili

Abdullah Veli SEYDA                                   Şırnak Milletvekili

Şükrü ÖNDER                                                  Yalova Milletvekili

Mehmet ERDEMİR                                        Yozgat Milletvekili

 

C.H.P(8)

Şevket GÜRSOY                                               Adıyaman Milletvekili

Sıdıka AYDOĞAN                                            İstanbul Milletvekili

Hakkı ÜLKÜ                                                       İzmir Milletvekili

Mehmet Siyam KESİMOĞLU                      Kırklareli Milletvekili

Mehmet Sefa SİRMEN                                    Kocaeli Milletvekili

Ali OKSAL                                                          Mersin Milletvekili

Şevket ARZ                                                         Trabzon Milletvekili

Mehmet KARTAL                                            Van Milletvekili

 

DIŞİŞLERİ KOMİSYONU (24)

Başkan         : Mehmet DÜLGER                          (Antalya)                     (AK Parti)

Başkanvekili  : Emin ŞİRİN                                       (İstanbul)                     (AK Parti)

Sözcü                  : Eyyüp SANAY                                 (Ankara)                      (AK Parti)

Kâtip                   : Hüseyin KANSU                              (İstanbul)                     (AK Parti)

 

AK PARTİ (l6)

Mehmet ÖZYOL                                                Adıyaman Milletvekili

Nur Doğan TOPALOĞLU                             Ankara Milletvekili

Mehmet GÜNER                                               Bolu Milletvekili

Mustafa DÜNDAR                                            Bursa Milletvekili

M. İhsan ARSLAN                                            Diyarbakır Milletvekili

Abdulbaki TÜRKOĞLU                                 Elazığ Milletvekili

Mehmet ERASLAN                                          Hatay Milletvekili

Mehmet Beyazıt DENİZOLGUN                İstanbul Milletvekili

Nihal ERİ                                                              Mardin Milletvekili

Seracettin KARAYAĞIZ                                Muş Milletvekili

Osman SEYFİ                                                     Nevşehir Milletvekili

Abdurrahman Müfit YETKİN                       Şanlıurfa Milletvekili

C.H.P (8)

V. Haşim ORAL                                                Denizli Milletvekili

Halil AKYÜZ                                                      İstanbul Milletvekili

Şükrü Mustafa ELEKDAĞ                             İstanbul Milletvekili

Onur ÖYMEN                                                    istanbul Milletvekili

Fikret ÜNLÜ                                                      Karaman Milletvekili

Hasan ÖREN                                                      Manisa Milletvekili

Ufuk ÖZKAN                                                    Manisa Milletvekili

Emin KOÇ                                                          Yozgat Milletvekili

 

MİLLİ EĞİTİM, KÜLTÜR, GENÇLİK VE SPOR KOMİSYONU (24)

Başkan         : Tayyar ALTIKULAÇ                    (İstanbul)                     (AK Parti)

Başkanvekili  : Hikmet ÖZDEMİR                         (Çankırı)                      (AK Parti)

Sözcü                  : Hacı BİNER                                      (Van)                            (AK Parti)

Kâtip                   : Recep GARİP                                   (Adana)                        (AK Parti)

 

AK PARTİ (16)

Ali AYDINLIOĞLU                                        Balıkesir Milletvekili

Faruk ANBARCIOĞLU                                 Bursa Milletvekili

Murat YILDIRIM                                             Çorum Milletvekili

Ömer ÖZYILMAZ                                           Erzurum Milletvekili

Temel YILMAZ                                                Gümüşhane Milletvekili

Mehmet Sayım TEKELİOĞLU                    İzmir Milletvekili

Avni DOĞAN                                                    Kahramanmaraş Milletvekili

Hacı TURAN                                                     Kırşehir Milletvekili

İlyas ÇAKIR                                                       Rize Milletvekili

Cemal Yılmaz DEMİR                                    Samsun Milletvekili

Osman KILIÇ                                                    Sivas Milletvekili

Mehmet ÇİÇEK                                                Yozgat Milletvekili

 

C.H.P  (8)

Zekeriya AKINCI                                             Ankara Milletvekili

Mehmet TOMANBAY                                    Ankara Milletvekili

Hüseyin EKMEKÇİOĞLU                            Antalya Milletvekili

Mustafa ÖZYURT                                            Bursa Milletvekili

Mustafa GAZALCI                                           Denizli Milletvekili

Berhan ŞİMŞEK                                                İstanbul Milletvekili

Hüseyin ÖZCAN                                               Mersin Milletvekili

Muharrem İNCE                                               Yalova Milletvekili

 

BAYINDIRLIK, İMAR, ULAŞTIRMA VE TURİZM KOMİSYONU (24)

Başkan                : Adem BAŞTÜRK                            (Kayseri)                     (AK Parti)

Başkanvekili     : İbrahim KÖŞDERE                        (Çanakkale)                (AK Parti)

Sözcü                  : Mustafa DEMİR                               (Samsun)                     (AK Parti)

Kâtip                   : Mehmet SARI                                   (Gaziantep)                 (AK Parti)

 

AK PARTİ (l6)

Ayhan Zeynep TEKİN                                    Adana Milletvekili

Ahmet YAŞAR                                                  Aksaray Milletvekili

Feyzi BERDİBEK                                             Bingöl Milletvekili

Osman ASLAN                                                  Diyarbakır Milletvekili

Zülfü DHMİRBAĞ                                           Elazığ Milletvekili

Muştala ILICALI                                               Erzurum Milletvekili

Ahmet ÜZER                                                       Gaziantep Milletvekili

Recep KORAL                                                   İstanbul Milletvekili

Niyazi ÖZCAN                                                  Kayseri Milletvekili

Orhan Seyfi TERZİBAŞIOĞLU                  Muğla Milletvekili

Recep YILDIRIM                                             Sakarya Milletvekili

Asım AYKAN                                                    Trabzon Milletvekili

 

C.H.P (8)

Naci ASLAN                                                      Ağrı Milletvekili

Kemal DEMİREL                                             Bursa Milletvekili

Mevlüt COŞKUNER                                        İsparta Milletvekili

Abdürrezzak ERTEN                                       İzmir Milletvekili

Mehmet PARLAKYİĞİT                               Kahramanmaraş Milletvekili

Mehmet YILDIRIM                                         Kastamonu Milletvekili

Muharrem DOĞAN                                          Mardin Milletvekili

Hasan GÜYÜLDAR                                        Tunceli Milletvekili

 

ÇEVRE KOMİSYONU (24)

Başkan              : Ahmet Münir ERKAL                  (Malatya)                   (AK Parti)

Başkanvekili    : Yahya BAŞ                                     (İstanbul)                   (AK Parti)

Sözcü                : Zeynep Karahan USLU                (İstanbul)                   (AK Parti)

Kâtip                 : Fuat GEÇEN                                  (Hatay)                       (AK Parti)

 

İrfan Riza YAZCIOĞLU                               Diyarbakır Milletvekili

Sabri VARAN                                                     Gümüşhane Milletvekili

Lokman AYVA                                                   İslanbul Milletvekili

Nükhet HOTAR                                                  İzmir Milletvekili

Nevzat DOĞAN                                                 Kocaeli Milletvekili

Hüseyin TANRI VERDİ                                   Manisa Milletvekili

Medeni YILMAZ                                               Muş Milletvekili

Şükrü AYALAN                                                Tokat Milletvekili

Cevdet ERDÖL                                                  Trabzon Milletvekili

Alim TUNÇ                                                         Uşak Milletvekili

 

C.H.P(8)

Muzaffer R. KURTULMUŞOĞLU             Ankara Milletvekili

Bayram Ali MİTRAL                                         Ankara Milletvekili

Enver ÖKTEM                                                    İzmir Milletvekili

Mahmut DUYAN                                               Mardin Milletvekili

Hüseyin GÜLER                                                Mersin Milletvekili

Ali ARSLAN                                                       Muğla Milletvekili

Nurettin SÖZEN                                                Sivas Milletvekili

Feramus SAHİN                                                 Tokat Milletvekili

 

TARIM, ORMAN VE KÖYİŞLERİ KOMİSYONU (24)

Başkan         : İlyas ARSLAN                                  (Yozgat)                       (AK Parti)

Başkanvekili   : Vahit KİRİŞÇİ                                   (Adana)                        (AK Parti)

Sözcü                  : Erdoğan ÖZEGEN                           (Niğde)                         (AK Parti)

Kâtip                   : Ali Osman BAŞKURT                   (Malatya)                     (AK Parti)

 

AK PARTİ (16)

Fikret BADAZLI                                                Antalya Milletvekili

Ahmet ERTÜRK                                                Aydın Milletvekili

Memet Ali SUÇİN                                             Batman Milletvekili

Mehmet Mehdi EKER                                       Diyarbakır Milletvekili

Ali AYAĞ                                                           Edirne Milletvekili

Özkan ÖKSÜZ                                                   Konya Milletvekili

Mehmet ÇERÇİ                                                 Manisa Milletvekili

Ömer İNAN                                                        Mersin Milletvekili

Cemal UYSAL                                                  Ordu Milletvekili

Zülfikar İZOL                                                    Şanlıurfa Milletvekili

Ahmet KAMBUR                                             Tekirdağ Milletvekili

Maliki Ejder ARVAS                                       Van Milletvekili

 

C.H.P (8)

Nail KAMACI                                                    Antalya Milletvekili

Osman ÖZCAN                                                 Antalya Milletvekili

Ramazan Kerim ÖZKAN                               Burdur Milletvekili

Selami YİĞİT                                                     Kars Milletvekili

Yavuz ALTINORAK                                       Kırklareli Milletvekili

Şefik ZENGİN                                                   Mersin Milletvekili

Fahrettin ÜSTÜN                                              Muğla Milletvekili

Necati UZDİL                                                    Osmaniye Milletvekili

 

SANAYİ, TİCARET, ENERJİ, TABİÎ KAYNAKLAR, BİLGİ VE TEKNOLOJİ KOMİSYONU (24)

Başkan                : Soner AKSOY                                  (Kütahya)                    (AK Parti)

Başkanvekili     : Ahmet BÜYÜKAKKAŞLAR      (Konya)                       (AK Parti)

Sözcü                  : Masan Ali ÇELİK                            (Sakarya)                     (AK Parti)

Kâtip                   : Fatma ŞAHİN                                   (Gaziantep)                 (AK Parti)

 

AK PARTİ (16)

Ahmet Rıza ACAR                                           Aydın Milletvekili

Ahmet Edip UĞUR                                          Balıkesir Milletvekili

Sedat KIZILCIKLI                                           Bursa Milletvekili

Şemsettin MURAT                                           Elazığ Milletvekili

Talip KABAN                                                    Erzincan Milletvekili

İsmail KATMERCİ                                          İzmir Milletvekili

Mustafa ELİTAŞ                                               Kayseri Milletvekili

Hasan ANGI                                                       Konya Milletvekili

Şükrü ÜNAL                                                     Osmaniye Milletvekili

Mustafa ÖZTÜRK                                           Sinop Milletvekili

İbrahim ÇAKMAK                                         Tokat Milletvekili

A. Yekta HAYDAROĞLU                           Van Milletvekili

 

C.H.P (8)

Tacidar SEYHAN                                            Adana Milletvekili

Mustafa SAYAR                                              Amasya Milletvekili

Nejat GENCAN                                               Edirne Milletvekili

Mehmet Ali ARI KAN                                    Eskişehir Milletvekili

Vezir AKDEMİ R                                             İzmir Milletvekili

Sedat UZUNBAY                                            İzmir Milletvekili

Nuri ÇİLİNGİR                                                Manisa Milletvekili

Vahit ÇEKMEZ                                               Mersin Milletvekili

 

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ HESAPLARINI İNCELEME KOMİSYONU (15)

Başkan               : Mehmet Ergun DAĞCIOĞLU     (Tokat)                        (AK Parti)

Başkanvekili     : Ali İhsan MERDANOĞLU          (Diyarbakır)               (AK Parti)

Sözcü                 : Fetani BATTAL                              (Bayburt)                    (AK Parti)

Kâtip                  : Adcın TATLI                                   (Giresun)                    (AK Parti)

Denetçi              : Saffet BENLİ                                   (Mersin)                      (AK Parti)

 

AK PARTİ (10)

İsmail ERİCEKLİ                                            Çankırı Milletvekili

Fehmi ÖZTUNÇ                                              Hakkari Milletvekili

İsmail SOYLU                                                  Hatay Milletvekili

Mehmet Beşir HAMİDİ                                 Mardin Milletvekili

Mustafa CUMUR                                            Trabzon Milletvekili

 

C.H.P(5)

Atilla BAŞOĞLU                                            Adana Milletvekili

Mustafa YILMAZ                                           Gaziantep Milletvekili

Gökhan DURGUN                                           Hatay Milletvekili

İsmet ATALAY                                                İstanbul Milletvekili

Ahmet Sırrı ÖZBEK                                       İstanbul Milletvekili

 

DİLEKÇE KOMİSYONU (15)

Başkan         : Yahya AKMAN                               (Şanlıurfa)                  (AK Parti)

Başkanvekili  : Mikail ARSLAN                             (Kırşehir)                    (AK Parti)

Sözcü                  : Abdullah ÇETİNKAYA         (Konya)                       (AK Parti)

Kâtip                   : Turan TÜYSÜZ                             (Şanlıurfa)                  (CHP)

 

AK PARTi (10)

Tevfik AKBAK                                                 Çankırı Milletvekili

Fahri ÇAKIR                                                     Düzce Milletvekili

Mehmet KILIÇ                                                  Konya Milletvekili

Halil İbrahim YILMAZ                                  Kütahya Milletvekili

İsmail BİLEN                                                    Manisa Milletvekili

Hamit TAŞÇI                                                     Ordu Milletvekili

Durdu Mehmet KASTAL                              Osmaniye Milletvekili

 

C.H.P (5)

Abdulaziz YAZAR                                          Hatay Milletvekili

Muharrem TOPRAK                                       İzmir Milletvekili

Nezir BÜYÜKCENGİZ                                  Konya Milletvekili

İdris Sami TANDOĞDU                                Ordu Milletvekili

PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU (40)

Başkan               : Sait AÇBA                                                   (Afyon)             (AK Parti)

Başkanvekili     : Mehmet Altan KARAPAŞAOĞLU      (Bursa)              (AK Parti)

Sözcü                  : Ekrem ERDEM                                          (istanbul)          (AK Parti)

Kâtip                   : Mehmet SEKMEN                                    (İstanbul)          (AK Parti)

 

AK PARTİ (26)

Mahmut GÖKSU                                              Adıyaman Milletvekili

Mehmet Melik ÖZMEN                                 Ağrı Milletvekili

Ruhi AÇIKGÖZ                                                Aksaray Milletvekili

Bülent GEDiKLi                                               Ankara Milletvekili

Mehmet Zekai ÖZCAN                                  Ankara Milletvekili

Ali Osman SALİ                                               Balıkesir Milletvekili

Aziz AKGÜL                                                     Diyarbakır Milletvekili

Ömer ABUŞOĞLU                                           Gaziantep Milletvekili

Nurettin CANİKLİ                                             Giresun Milletvekili

Mehmet Emin Murat BİLGİÇ                       İsparta Milletvekili

Alaattin BÜYÜKKAYA                                  İstanbul Milletvekili

Nazım EKREN                                                    İstanbul Milletvekili

Mehmet CEYLAN                                             Karabük Milletvekili

Yusuf Selahattin BEYRİBEY                        Kars Milletvekili

Taner YILDIZ                                                     Kayseri Milletvekili

Mustafa ÜNALD1                                               Konya Milletvekili

Ali ER                                                                    Metsin Milletvekili

Sabahattin YILDIZ                                            Muş Milletvekili

Abdulkadir KART                                             Rize Milletvekili

Erol Aslan CEBECİ                                           Sakarya Milletvekili

Musa UZUNKAYA                                          Samsun Milletvekili

Faruk ÖZAK                                                        Trabzon Milletvekili

 

C.H.P(13)

Osman KAPTAN                                               Antalya Milletvekili

Mehmet Mesul ÖZAKCAN                          Aydın Milletvekili

Ali Kemal DEVECİLER                                 Balıkesir Milletvekili

Birgen KELEŞ                                                    İstanbul Milletvekili

Ali Kemal KUMKUMOĞLU                        İstanbul Milletvekili

Ali TOPUZ                                                           İstanbul Milletvekili

Hakkı AKALIN                                                  İzmir Milletvekili

K. Kemal ANADOL                                         İzmir Milletvekili

Gürol ERGİN                                                       Muğla Milletvekili

Kazım TÜRKMEN                                            Ordu Milletvekili

Enis TÜTÜNCÜ                                                 Tekirdağ Milletvekili

Mehmet Akif HAMZAÇEBİ                          Trabzon Milletvekili

Osman COŞKUNOĞLU                                  Uşak Milletvekili

Bağımsız (1)

Mustafa ZEYDAN                                             Hakkari Milletvekili

 

KAMU İKTİSADÎ TEŞEBBÜSLERİ KOMİSYONU (35)

Başkan         : İsmail ÖZGÜN                                 (Balıkesir)                   (AK Parti)

Başkanvekili   : Ahmet IŞIK                                       (Konya)                        (AK Parti)

Sözcü                  : Ali Rıza ALABOYUN                   (Aksaray)                    (AK Parti)

Kâtip                   : Hüsnü ORDU                                    (Kütahya)                    (AK Parti)

 

AK PARTİ (23)

Halil AYDOĞAN                                              Afyon Milletvekili

Hamza ALBAYRAK                                       Amasya Milletvekili

Afif DEMİRKIRAN                                         Batman Milletvekili

Fahrettin POYRAZ                                           Bilecik Milletvekili

Vahit KİLER                                                       Bitlis Milletvekili

Mehmet Emin TUTAN                                    Bursa Milletvekili

İlhan ALBAYRAK                                           İstanbul Milletvekili

Mustafa ATAŞ                                                   İstanbul Milletvekili

Ünal KAÇIR                                                       İstanbul Milletvekili

Gülsercn TOPUZ                                               İstanbul Milletvekili

Eazıl KARAMAN                                             İzmir Milletvekili

Mustafa DURU                                                  Kayseri Milletvekili

Eyüp AYAR                                                        Kocaeli Milletvekili

Nihat ERGÜN                                                    Kocaeli Milletvekili

Abdullah Erdem CANTİMUR                      Kütahya Milletvekili

Mahmut Uğur ÇETİN                                      Niğde Milletvekili

Ahmet YENİ                                                       Samsun Milletvekili

Mehmet Yaşar ÖZTÜRK                               Yozgat Milletvekili

Polat TÜRKMEN                                              Zonguldak Milletvekili

 

C.H.P(11)

Kemal SAĞ                                                         Adana Milletvekili

Cemal KAYA                                                     Ağrı Milletvekili

Orhan SÜR                                                          Balıkesir Milletvekili

İsmail ÖZAY                                                      Çanakkale Milletvekili

Erol TINASTEPE                                             Erzincan Milletvekili

Mehmet IŞIK                                                      Giresun Milletvekili

Yücel ARTANTAŞ                                           İğdır Milletvekili

Hasan AYDIN                                                     İstanbul Milletvekili

Ferit Mevlüt ASLANOĞLU                          Malatya Milletvekili

Ersoy BULUT                                                     Mersin Milletvekili

Harun AKIN                                                        Zonguldak Milletvekili

Bağımsız (1)

Dursun AKDEMiR                                           İğdır Milletvekili

 

İNSAN HAKLARINI İNCELEME KOMİSYONU (24)

Başkan         : Mehmet ELKATM1Ş                      (Nevşehir)                   (AK Parti)

Başkanvekili  : Cavi( TORUN                                   (Diyarbakır)         (AK Parti)

Başkanvekili  : Mehmet Şerif ERTUĞRUL     (Muş)                            (CHP)

Sözcü                  : Ahmet Faruk UNSAL                    (Adıyaman)         (AK Parti)

Kâtip                   : Özlem ÇERÇİOĞLU                      (Aydın)                        (CHP)

 

AK PARTİ (l6)

Ersönmez YARBAY                                         Ankara Milletvekili

Abdurrahman ANİK                                         Bingöl Milletvekili

Zafer HIDIROĞLU                                           Bursa Milletvekili

Mücahit DALOĞLU                                         Erzurum Milletvekili

Gürsoy EROL                                                     İstanbul Milletvekili

Halide İNCEKARA                                          İstanbul Milletvekili

Ahmet Gökhan SARIÇAM                            Kırklareli Milletvekili

Orhan ERDEM                                                   Konya Milletvekili

Hakan TAŞÇI                                                      Manisa Milletvekili

Şükrü ÜNAL                                                       Osmaniye Milletvekili

Mehmet Faruk BAYRAK                               Şanlıurfa Milletvekili

Mehmet Atilla MARAŞ                                   Şanlıurfa Milletvekili

Resul TOSUN                                                     Tokat Milletvekili

 

C.H.P (8)

Yüksel ÇORBACIOĞLU                                Artvin Milletvekili

M. Nezir NASIROĞLU                                   Batman Milletvekili

Ahmet YILMAZKAYA                                  Gaziantep Milletvekili

Ahmet ERSİN                                                     İzmir Milletvekili

Hüseyin BAYINDIR                                        Kırşehir Milletvekili

Engin ALTAY                                                    Sinop Milletvekili